HISSEMUTFAGI

Borsa,Hisse,Yorum,Grafik,Eğitim,stock market,exchange,Hisse Senedi Teknik Analizleri Nasıl Yapılır, Borsa Grafikleri Nasıl Yorumlanır, Borsa Analizi Nasıl Yapılır, Hisse Senedi Grafiği Nasıl Yorumlanır, Bolinger Bandı,hissemutfagi,Borsa Eğitim Videoları,Borsa Eğitim,IBB,İSTANBUL,İMAMOĞLU

Suriye

Rusya, Serakib’i kontrol ettiğini duyurdu. Rusya’nın planına göre Türk ordusu 30 km alanda durdurulacak ve M5 ile M4 karayolu Rus polisi ve ordusu tarafından kontrol edilecek.

——————————————————————————————————————-

*Türkiye-Rusya arasında anlaşmaya bağlı olarak Rus paralı askerleri ve ordu mensupları geri çekildiler. Suriye rejimi tek başına kaldı. İran’lı milislerin de Halep bombalanması sonrası geri çekildikleri bildirildi.

*Türkiye, İdlib’de ilk defa yapay zeka sürü drone teknolojisiyle Suriye rejimi askeri unsurlarını yok etti. Türkiye’de üretilen ve yapay zeka ile hiç bir uydunun yardımı olmadan çalışan ‘Sürü drone’ların başarıyla hedefleri vurduğu bildirildi.

*Suriye rejimi generallerinden Adnan Al-Maskhara ve Mahmoud Bateekh Mbesmir’in öldürüldüğü duyuruldu.

*İdlib’de Beşşar Esed rejimine ait Su-24 savaş uçağı düşürüldü.

————————————————————————————–


* Kritik zirvede tarih belli oldu ! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin Perşembe günü Moskova’da görüşecek.

—————————————————————————————-

*ABD’de Pentagon ve Dışişleri Bakanlığının Türkiye’ye Patriot hava savunma sistemi verilmesi konusunda anlaşmazlık yaşadığı bildirildi. ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’nin Ankara’nın talebini desteklediği ancak ordunun küresel sonuçlarından endişe duyduğu belirtildi.

*ABD ile Türkiye arasında Patriot sistemlerine dair müzakerelerin 20 Şubat’ta başladığı bildirildi.

—————————————————————————————–

*İran Devrim Muhafızları’nda görev yapan din adamı ve komutan Ali Alzinjani, Türk ordusunun İran milislerini vurduğu operasyonda öldürüldü.

*İran güçlerinin Kuzey Suriye (Halep) Danışma Merkezi açıklaması: Türk Silahlı Kuvvetleri, Hizbullah ve İran güçlerini vurmaya devam ederse birçok menzilimizde olan Türk noktalarını vurmaktan geri durmayız.

*Ukrayna’da bazı Ukrayna vatandaşlarının Türk resmi makamlarına İdlib’de gönüllü olarak Türk ordusu yanında savaşmak için başvurdukları bildirildi.

*Reuters Türkiye :Türkiye ile Irak arasındaki kara sınır kapıları geçici olarak kapatıldı.

*Suriye rejimine ait M5 kara yolunda ilerleyen askeri konvoyun yok edildiği duyuruldu.

*Türkiye’nin İdlib’deki gözlem noktasına saldırı girişiminde bulunan rejim kuvvetlerinin yok edildiği bildirildi.

————————————————————————————————————-

Türkiye’nin 24 saat içerisinde Suriye rejimine ait yok ettiği ekipman: 387 asker 31 tank 5 helikopter 10 zırhlı araç 28 obüs 25 askeri araç 4 DShK 5 cephanelik 5 mühimmat depoları 1 komuta merkezi SA-17, SA-22 hava savunma sistem 2 roketatar

———————————————————————————————————-

Suriye rejiminin fotoğrafta görülen silah fabrikaları bu gece TSK tarafından bütünüyle yok edildi.

Rejim yanlısı AlMayadeen Gazetesi, TSK’nın Suriye ordusunun komuta merkezinini bombaladığını duyurdu

——————————————————————————————–

Türk Silahlı Kuvvetleri, bu gece Suriye rejiminin İdlib’i bombalamak için kullandığı hava üslerini kullanılamaz hale getirdi. Suriye rejimi askerlerinin şikayeti: Türk İHA’ları yüzünden kıpırdayamaz olduk.

T.C. Millî Savunma Bakanlığı:

Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza Rejim tarafından düzenlenen topçu saldırısında 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede ateş altına alınan Rejim hedefleri vurulmaya devam edilmektedir.

———————————————————————————–

ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Craft: “Askerlerinin ölümüyle sonuçlanan gayrimeşru saldırılara karşılık verme konusunda Türkiye’ye desteğimiz tamdır.”

*Craft, Rusya’yı bölgedeki savaş uçaklarını acilen yere indirmeye, Suriye ile Rusya’yı Astana Sözleşmesi sınırlarına çekilmeye çağırdı.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, İdlib’de Türk askerine yapılan saldırıyı şiddetle kınayarak, “Esed rejimi, Rusya ve İran saldırılarına son vermeli” açıklamasını yaptı.

—————————————————————————————————-

TSK’nın İdlib’de yaptığı saldırıda vurulanlar, Lübnan’dan Esad rejimine yardıma gelen Hizbullah militanları

Çarpışma sembolü
SONDAKİKA

TSK, 120 km menzilli Kaplan füzeleri ile Rus özel kuvvet askerlerinin bulunduğu bir binayı vurdu, sahadan birçok kaynak olayı doğruladı

TSK’nın vurduğu Rus özel kuvvet askerlerinin bulunduğu binada, ilk bilgilere göre 17 Rus askerinin hayatını kaybettiği öğrenildi

Not : TSK’nın vurduğu binada hayatını kaybeden 17 asker Rusya’nın Suriye’de kullandığı özel güvenlik şirketi Wagner Grubu’nun askerleri

TSK’nın Hizbullah merkezine yaptığı saldırıda ölenlerden 2’sinin İran Devrim Muhafızı olduğu öğrenildi

—————————————————————————————————-

%d blogcu bunu beğendi: