HISSEMUTFAGI

Borsa,Hisse,Yorum,Grafik,Eğitim,stock market,exchange,Hisse Senedi Teknik Analizleri Nasıl Yapılır, Borsa Grafikleri Nasıl Yorumlanır, Borsa Analizi Nasıl Yapılır, Hisse Senedi Grafiği Nasıl Yorumlanır, Bolinger Bandı,hissemutfagi,Borsa Eğitim Videoları,Borsa Eğitim,IBB,İSTANBUL,İMAMOĞLU

Borsa Kuralları

Yatırımcılar için 10 Zamansız Kurallar :

       Merrill Lynch’de onlarca yıldır araştırmanın başı olarak, Bob Farrell kendini Wall Street’teki lider pazar analistlerinden  biri olarak kabul etti . Onun anlayışlar teknik analiz ve genel pazar eğilimleri daha sonra “10 Piyasa Kuralları Hatırlanması” olarak düzenlendi ve yaygın olarak o zamandan beri dikkate alındı.

       Bu Piyasa kurallarının  ve daha iyi getiri elde etmenize nasıl yardımcı olabileceğine bir göz atalım.

Piyasalar Ortalama Zaman İçinde dön

1. Piyasalar  Ortalamaya Geri Dönüyor.

       Aşırı iyimserlik ya da karamsarlık olsun, piyasalar nihayetinde daha uzun vadeli değerleme seviyelerine geri dönüyor. Bireysel yatırımcılar için ders açıktır – bir plan yapın ve ona sadık kalın. Pazardaki günlük sohbet ve kargaşa tarafında olmalı. 

2. Aşırı Bir Kargaşalık Aşar.

      Tecrübesiz bir gençlik tarafından yönlendirilen bir otomobil gibi, pazarlar aşıldığında, aşırı bir düzeltme beklenir. Korku, korkuya yol açan açgözlülüğe yol açar. Ayarlanmış yatırımcılar buna karşı ihtiyatlı olacak ve sermayelerini korumak için ölçülü harekette bulunmak için sabır ve bilgi birikimine sahip olmalı.

3. Aşırılıklar Kalıcı Değildir.

       En başarılı yatırımcılar arasındaki eğilim, işler kendi lehine hareket ettiğinde, kârların sınırsız olduğuna ve göklere kule inşa edilebileceğine inanmaktır. Babil’in eski Kule hikayesinde olduğu gibi, öyle değil. İlk  kuralın belirttiği gibi, piyasalar ortalamaya geri döner.

4. Düzeltmeler Yan Yana Gitmiyor.

      Keskin olarak hareket eden pazarlar keskin bir düzelme eğilimi gösterirken, yatırımcıların bir sonraki sefere çıkmalarını düşünmelerini engelliyor. Buradaki ders, hızlı hareket eden piyasalarda işlem yapmak için belirleyici olacaktır. Duygusal tepkilerden kaçınmak için daima işlerinizi durdurun.

5. Halkın En Çok Altta En Üstte ve En Azında Satın Alımı

      Tipik yatırımcı cep telefonundaki son haberleri okur, pazar programlarını izler ve söylediklerine inanır. Ne yazık ki, mali basının belirli bir fiyat hareketiyle (yukarı ya da aşağı) haberleşmeye başladığı zaman, hareket hali hazırda tamamlanmış ve bir geri dönüş genellikle devam etmektedir. Bu tam olarak Tipik yatırımcının (üstte) almayı veya satmayı (en altta) kararlaştırdığı zamandır.Bir kontrbas olması gerektiği gerekçesi, 5. no.lu kuralın altını çizmektedir. Bağımsız düşünme, daima sürü zihniyetinden daha iyi olacaktır.

6. Korku ve Açgözlülük Uzun Dönemli Çözümden Daha Güçlüdür

      Temel insani duygular belki de başarılı bir yatırımın en büyük düşmanıdır. Buna karşılık, uzun vadeli bir yatırımcı ya da günlük bir oyuncu olsanız, ticarete yönelik disiplinli bir yaklaşım, kâr için kesinlikle anahtardır. Her ticarette bir ticaret planınız olmalı . Tam olarak hangi seviyede olduğunuzu bilmelisiniz ki , hisse senedi satıcınız – yukarı ve aşağı doğru.

Bir ticaretten ne zaman çıkacağınızı bilmek, ne zaman geleceğinizi bilmekten çok daha zordur. Ne zaman kar elde edeceğinizi ya da bir zararı keseceğinizi bilmek, soyutta çok kolay bir şekilde anlayabilirsiniz, ancak bu, hızlı bir şekilde bir güvenlik elde ettiğinizde Hareket, korku ve açgözlülük, sizi gerçeklikten ve paranızdan ayırmak için çabuk davranacaktır.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: DEVAM EDECEK :::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

%d blogcu bunu beğendi: